Hakkımızda

Turkon Line Hakkımızda Bina

‘’Doğru gidersen doğru menzile varırsın.
Salim sularda, zengin limanlara varırsın.
Ama rotanı şaşırırsan, Allah ıslah eylesin derim.’’
Kâşif Kalkavan

Turkon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş. 03 Mart 1997 yılında Kaşif Kalkavan Grubu tarafından Türkiye-ABD ve Türkiye-Akdeniz arasında düzenli deniz taşıması yapması amacıyla kuruldu. Yurt içinde İstanbul, İzmir, Mersin, Bursa ve yurt dışında Amerika, İngiltere, Almanya ve Belçika Turkon Line ofisleri kuruldu. Ayrıca sahip olduğu servis ağını dünyanın çeşitli bölgelerinde atadığı birçok acente ile genişletmeye devam etmektedir.

Turkon Line bünyesinde bulundurduğu modern ve hızlı konteyner gemileri ve müşterilerine sunduğu kaliteli hizmet ile günümüzde Türkiye’den tek direk ABD servisi (güney sahili), Doğu Akdeniz servisi (İsrail-Mısır-Lübnan ve Kıbrıs), Kuzey Avrupa servisi, Batı Akdeniz servisi ve Karadeniz servisi ile en kısa sürede servis sunduğu hatlarda Türk ve Yabancı rakipleri arasından sıyrılıp piyasada çok önemli bir konuma gelmiştir.

Turkon Line’ın en önemli özelliklerinin başında haftalık servis, direkt ve transit sürelerinin kısa olması, yüzde yüz Türk kaynaklı bir firma olması gelmektedir. Gelişen ve hızla büyüyen dünya deniz ticareti sektöründe en iyi hizmeti vermek amacı ile bünyesinde open top, high cube, flatrack, paletwide, reefer gibi konteyner çeşitleri ile, konteyner takip hizmetini birleştirerek konteyner taşımacılığında memnuniyet ve güvenilirliği en üst seviyede tutmaktadır.

1997 yılından bu yana gösterilen bu ilerleme, filo büyüklüğü, genç ve modern kaliteli ekipmanları, çalışan uzman kadrosu, teknoloji yatırımları ile emniyet ve güvenin birleştiği bir anlayışa sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Tüm bu yaratılan artı değerler deniz taşımacılık sektöründe, Turkon Line’ı bir dünya markası olarak liderler arasına sokmuştur.

Turkon Line, aynı vizyon ve misyon ile hedefleri doğrultusunda emin adımlar ile büyümeye devam etmektedir. Türk denizcilik sektörünün güvenilirliğini ve hizmet kalitesini gözler önüne sererek, en büyük hedeflerden biri olan uluslararası deniz taşımacılığı sektöründe Türk firmalarını lider konuma getirmek için kurulduğu günden bu yana aynı azim ile çalışmaya devam etmektedir.

Turkon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş. ISO 27001 Bilgi Yönetimi Sistemi, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi belgelerine sahiptir.


Turkon Line Kariyer
Kariyer

Turkon Holding insan kaynakları sayfasına erişmek için tıklayınız

Konteyner Takip

Konşimento, booking veya konteyner numarası ile yükünüzün durumu hakkında bilgi edinmek için Konteyner Takip sistemimize göz atın.

Turkon Line Mobil Uyum

Turkon Line sayfası; servis ve acente bilgileri, takip programı ve diğer bir çok özelliğiyle mobil uyumlu halde. Artık cep telefonunuz ile kolayca Turkon Line'a ulaşabilirsiniz.

Kalite ve Çevre

Küçük şeyler yaparak büyük bir ülkünün parçası olabileceğimizi biliyoruz. Turkon Line faaliyet alanındaki işlerde çevre bilincini oluşturmaya, doğal kaynakların kullanımını ve kirliliğin önlenmesini gözeterek, doğayla barışık sürdürülebilir gelişmeye öncelik verir.

daha fazla bilgi »

Turkon Line Bilgi Toplumu
Bilgi Toplumu

Tur-kon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş Bilgi Toplumu Hizmetleri sayfası için tıklayınız.

TURKON size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Detaylı bilgi için : Turkon Çerez Politikası